Witryna istnieje od:

 stycznia 2002

Opiekun strony:

 Anna Dobraczyńska

Ostatnia aktualizacja:

 22.05.2014

Zaloguj się
  Login:
  Hasło:
   

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany zrób to!
Rejestracja

 
Nowości

Serdecznie zapraszamy uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Klubu Ciekawej Książki na spotkanie w piątek 23 maja 2014 roku o godz. 14:20 w czytelni w związku z udziałem w obchodach 30-lecia Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju.
Zapraszamy!

Od kilku miesięcy trwają prace nad modernizacją naszej strony internetowej. Chcemy zmienić wszystko - od sposobu prezentowania informacji po kolorystykę. Wszystkich naszych czytelników i odwiedzających stronę prosimy jeszcze o cierpliwość. Już wkrótce nowa odsłona strony internetowej biblioteki LO im. ONZ w Biłgoraju.

Kurs e-learningowy "Poznajemy edytor grafiki rastrowej GIMP"

link do kursu
Serdecznie zapraszam!Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym "Moja ulubiona książka".

Serdecznych spotkań rodzinnych,
pukania do drzwi,
przyjaznych twarzy,
dużo radości,
serdecznych objęć, pocałunków,
szczęśliwych wspomnień,
aby Święta były właśnie tym,
czym powinny być - odrobiną ciepła w środku zimy,
światłem w mroku...

Życzymy wesołych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia

Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w kursie "Poznajemy edytor grafiki rastrowej GIMP". Kurs dostepny jest pod adresem https://hydra.umcs.lublin.pl/pub/login/index.php


„Powrót do pierwszych lądów…”
W piątkowe popołudnie 10 września 2010r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim p. Urszuli Kozioł, które odbyło się w auli Kolegium UMCS w Biłgoraju, a zorganizowane zostało z inicjatywy Biłgorajskiej Plejady Literackiej.

Dziewczęta należące do Koła Przyjaciół Biblioteki przy LO im. ONZ i jednocześnie rozwijające swoje zdolności poetyckie w Biłgorajskiej Plejadzie Literackiej – Diana Bździuch, Karolina Kargol i Marta Podpora wraz z innymi artystkami przybliżyły życie i dotychczasowy dorobek literacki wybitnej polskiej poetki.

Pani Urszula Kozioł dała się poznać jako osoba pełna erudycji, ciepła i serdeczności. Niezwykle ciekawie opowiadała o swojej pasji twórczej. Z sentymentem wspominała lata swojego życia na Ziemi Biłgorajskiej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a pamiątką po nim zostanie dedykacja od pani Urszuli Kozioł w jej zbiorze poezji pt. „Stany nieoczywistości”.Serdecznie witamy po wakacjach :)
Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych zbiorów w wypożyczalni i czytelni. Wypożyczać książki i czasopisma można juz od 2 września.
Uczniów zainteresowanych pracą w Kole Przyjaciół Biblioteki zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 14:20.
Do zobaczenia!
„Pomyśl zanim wyślesz”

Od kilku lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.
Bardzo ucieszyliśmy się, że tematem przewodnim tegorocznego DBI wybrano hasło: „Pomyśl zanim wyślesz”. Zamieszczanie w Internecie zdjęć i filmów to problem użytkowników Sieci – spreparowane, ośmieszające, intymne materiały mogą spowodować wiele nieszczęść i cierpień.
Nasze działania w tym roku skierowaliśmy nie tylko do głównych odbiorców akcji – uczniów, ale staraliśmy się dotrzeć do nauczycieli, rodziców, społeczności lokalnej oraz wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu biłgorajskiego.
Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku aktywnie włączyli się w obchody DBI w szkole

Anna Dobraczyńska
Koordynator obchodów DBI
w ZSO-LO im. ONZ w BiłgorajuDzień Bezpiecznego Internetu 2010
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycyjnie jak co roku w naszej bibliotece w październiku odbyły się liczne imprezy związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Wraz z uczniami przytowałyśmy:

 • Szkolny Konkurs Plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki",
 • Konkurs Pieknego Czytania dla uczniów klas gimnazjalnych,
 • spotkanie z panią Haliną Olszewską, poetką, dziennikarką, laureatką wielu nagród i wyróżnień,
 • gazetki i wystawy poświęcone czytaniu i bibliotekom,
 • uczestniczyliśmy również w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, gdzie nasze uczennice: Natalia Więcław zajęła I miejsce, a Diana Byra - II miejsce.
 • uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielem bibliotekarzem wzięli udział również w VII Jesiennych Spotkaniach Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie.


  Koło Miłośników Książki
  Jesteś pomysłowy, aktywny i masz wolny czas - przyjdź do nas. Zapraszamy do pracy w Kole Przyjaciół Biblioteki. Tu poznasz fajnych ludzi, zrealizujesz swoje projekty i spędzisz miło czas! Spotkania w każdy pniedziałek o 14:20 w czytelni.

 • Chat ( 0 ) Pocztówki

  Chcesz poznać nowych ludzi? Zdobyć nowych przyjaciół? [więcej...]

  Znasz kogoś kto obchodzi urodziny, świętuje jakieś wydarzenie lub jest dla Ciebie kimś wyjątkowym? Pokaż mu to! [więcej...]

  UWAGA

  Nasza witryna jest oficjalną stroną Biblioteki LO im. ONZ. Jest to strona edukacyjna więc udostępnione na niej formy wyrażania opinii nie służą obrażaniu ludzi czy demonstrowaniu umiejętności posługiwania się wulgaryzmami. Księgę Gości, Ankietę zamieściliśmy aby poznać Wasze zainteresowania, propozycje i oczekiwania. Dlatego wszelkie przejawy "braku wychowania" będziemy usuwali.

  Jesteśmy wdzięczni za propozycje dotyczące szkolnych instytucji, naszej biblioteki i strony. Oczekujemy również mądrej i konstruktywnej krytyki, abyśmy się rozwijali i mogli sprostać Waszym potrzebom.

  Opiekun witryny bloonz Anna Dobraczyńska.

  Informacje

  Witryna zawiera coraz więcej informacji związanych z instytucją biblioteki i przedmiotem zwanym książką.

  Systematycznie nasze zbiory powiększają się o kolejne elektroniczne wersje lektur, ich streszczenia czy opracowania, stosunkowo młodym działem są recenzje książek, które warto przeczytać. Zamieszczamy również linki do najlepszych bibliotek wirtualnych, gdzie znajdziecie jeszcze inne pozycje.

  Z książek można u nas korzystać w tradycyjny sposób a także poprzez multimedia. W czytelni umieszczone są cztery stanowiska komputerowe umożliwiające dostęp do Internetu.

  Nasza czytelnia często jest miejscem różnych imprez kulturalnych, okolicznościowych i rozrywkowych organizowanych głównie przy udziale młodzieży z Koła Miłośników Książki. Prezentujemy aktualności - to co odbyło się w tym roku szkolnym ale nie zapominamy również o starszych pracach naszej młodzieży.